SILVER & METAL / Silver / Beaker 8683150
nr 868 3150
BEAKER
silver, Eric Lemon, Uppsala, 1767, Delvis förgylld, height: 7, 5,
Silver, Eric Lemon, Uppsala, 1767, Delvis förgylld, höjd: 7, 5
1000
SEK 900
Monday January 6 2014
at 18:29:33
300 kr
450 kr
500 kr
800 kr
800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver